AMD 5000-es CPU OC kimaxolás GUIDE, MSI alaplap BIOS képekkel.
Ha a 30 elérése előtt kifagysz, akkor add meg a legutóbbi működő értéket, majd utána ne 5-ösével, hanem 1-esével menj fel addig, amíg még stabil a procid.
Ha van türelmed és energiád magonként is behangolni, akkor ezután az All Core beállítást tedd át Per Core-ra és egyesével növeld a magokat, amíg meg nem találod minden egyes magnak az abszolút, de még stabil értéket.
Minden egyes érték pár mV-ot vesz el minden magtól, ezáltal a magasabb órajelek elérésre lesz lehetőség alacsonyabb feszültség és hőtermelés mellett.
DE
Ha valakinek 5900X vagy 5950X 2CCD-s processzora van, ez sajnos nem elég, mert ha prémium szilíciummal ellátott procid van és bírja a PBO CO NEGATIVE 30-at, még akkor is szemet könnyeztető, orbitálisan magas 1.4V vagy afeletti feszültségen mennek ezek a procik, ami pedig degradálja és rendkívül lecsökkenti az élettartamát és a teljesítményét is!
MSI BIOS-ban találtam egy hibát és emiatt majdnem egy évig tartott, mire megtaláltam a megfelelő kombinációt.
A hiba az a PBO Limits beállításnál volt, amikor Disabled-re tettem, azaz kikapcsoltam, akkor bármit állítottam a procin, folyamatosan kifagyott, fekete kép, beakadt a hang használat közben. Manual Mode-ban kimaxolt értékek mellett ugyan ezt elérjük, de nincsenek ilyen hibák, mint amiket az előbb említettem.
Állítsd be a következőket:
Precision Boost Overdrive-ot állítsd át Advanced-re.
PBO Limits -> Manual és maxold ki a PPT, TDC és EDC értékeket úgy, hogy egyesével kijelölöd őket, és a numpadon megnyomod a ‘–‘ gombot.
Precision Boost Overdrive -> Manual majd válaszd ki a 10X opciót.
CPU Boost Clock Iverride -> Enabled (Positive).
Max CPU Boost Clock Override (+) -> 200MHz.
Ezekkel a beállításokkal kimaxoltuk a proci határértékeit, azaz a lehető legmagasabbra el tud jutni, majd boostolni, mert egyik Limit beállítás sem fogja azt korlátozni.

Ezután Offset Voltage-al vegyünk el feszültséget a procitól, mert az 5900X és 5950X nagyon magas feszültségen üzemel, teljesen feleslegesen. Azaz miközben megtalálnád a procidnak az abszolút maximum Curve Optimizer értéket, végig magas feszültségen lenne. Ezt elkerülendő, adjunk meg mondjuk -0.05 vagy -0.075V értéket.
CPU Core Voltage -> Offset Mode
CPU Offset Mode Mark -> [ – ]
CPU Offset Voltage – 0.05 vagy 0.075
Miután ezekkel és a fentebb említett értékeket belőtted, F10-el mentsük el a beállításokat, majd újraindítás után jöjjünk vissza a BIOS-ba!

Nézd meg, hogy mekkora feszültségen megy a procid a beállítások elmentése után.
Ha olyan 1.3V körül vagy, az egyelőre JÓ, neki állhatsz a Curve Optimizer behangolásnak.
Először a Curve Optimizer legyen All Core-ra és Negative-ra állítva és ahogy fentebb is írtam, kezd 5-el, majd 5-ösével ment felfele addig, amíg nem Crash-elsz.
Ha eléred a 30-at akkor nem kell magonként belőni a procit.
Ha viszont 30 előtt crash-elsz, mondjuk 20-nál, akkor utána tedd át a Curve Optimizert PER CORE-ra és magonként növeld az értékeket 1-esével, így behangolva minden egyes magot külön-külön.


A script még béta fázisban van, ezért még előfordulhatnak hibák! Kérlek amennyiben hibát találsz, azt jelezd hozzászólásban, vagy bármelyik egyéb felületen. Köszönjük!
Az 1 CCD-vel rendelkező Ryzen processzorok általában 6-8 magos modellek. A Ryzen 9 processzorok (például 5900X vagy 5950X) két CCD-vel rendelkeznek, mert 12 vagy több magot tartalmaznak.
Az APU-k (mint a G-s végződésű modellek, például a Ryzen 5 5600G) is jellemzően egyetlen CCD-vel készülnek, mivel integrált grafikus magot tartalmaznak, és a dizájnjukat így egyszerűsítik.
Ryzen 5000 széria (Zen 3):
- Ryzen 5 5500
- Ryzen 5 5600
- Ryzen 5 5600X
- Ryzen 7 5700X
- Ryzen 7 5800X
Ryzen 7000 széria (Zen 4):
- Ryzen 5 7600
- Ryzen 5 7600X
- Ryzen 7 7700
- Ryzen 7 7700X
Ryzen 4000 széria (Zen 2):
Bár ezek nem Zen 3 vagy Zen 4 architektúrájúak, említésre méltóak:
- Ryzen 3 4100
- Ryzen 5 4500
- Ryzen 5 4600G
- Ryzen 5 4600H
- Ryzen 5 4650G
- Ryzen 7 4700G
18
Sikerült a leírás alapján végig csinálnod?
Kérlek nyomd be a szívet, hogy mások is lássák, eddig hány embernek sikerült végig csinálnia!
Gondolom ez a guide hasonlóképpen működik a 7000es szériához is. Vagy tévedek?
Teljesen mas a 7000es szeria. Ahhoz nincs guide mivel meg nem volt a kezem kozott 7000 ezert nem is keszult guide belole!
Nem tudom, hogy nálam van-e a probléma vagy sem…. De nem látszódnak a képek. 🙂
Ha esetleg tudnád updatelni az igazán nagy segítség volna, vagy esetleg egy kisebb nagyobb segítséget nyújtani egy Ryzen 5 5600-hoz (sima, nem X-es verzió), hogy mit kellene vele csinálni annak nagyon örülnék és megköszönném!
Igazság szerint szeretném kihozni a maximumot a processzoromból és az egész masinámból.
Az is lehetséges, hogy az RTX 3050 8GB OC nem elég és bottleneckelje a processzoromat, de mivel a jelenlegi VGA árak mellett még nem tervezek cserélni így szeretném a jelenlegiből kihozni a maximumot.
zlyph
Szia, valóban nincsenek képek és igazából a fele guide az 5900x és 5950x-ről szól, a többit hiányosnak érzem . Oké ,hogy emeld (negatívban) a Curve optimizerben 30-ig ha lehetséges , de ettől önmagában az én gépem semmit nem változik ,se boost se hőmérséklet nem változik tőle , mintha valami még kellene hozzá! Ezt lehetne pontosítani !
Köszi a munkát érte !